Beyin Yakan Filmler

tarafından
7
Beyin Yakan Filmler

Bugün ki yazımızda çoğu kişinin sevdiği türden filmler var. Çoğumuz filmleri izlerken tahmin yaparız nasıl devam edeceğini, nasıl biteceğini falan bilmeye çalışırız. Çoğu filmlerde klişe olduğu için genelde çoğu tahminimiz çıkar ama bazı filmler vardır ki bizi ters köşe yaparlar. Tahmin ettiğimiz hiçbir şey çıkmaz aksine her şey tersine döner. İşte bu yazımızda o filmleri sizler için listeledik. Zaman yolculuğu ile alakalı filmleri de seviyorsanız yazımıza göz atın orada da güzel filmler var. Açıkçası böyle beyin yakan filmleri seviyorum ben izlemesi eğlenceli oluyor. Benim izleyip incelemesini yaptığım iki beyin yakan filmleri de şöyle bırakayım o yazılara gidip bakabilirsiniz: Yaşam Şifresi Film İncelemesi, Sanaüstü 2 Film İncelemesi.

Zaman Sapması (Time Lapse)


Birlikte yaşayan 3 ev arkadaşı, komşularının penceresinde her akşam saat 8’de fotoğraf çeken bir kamera olduğunu fark eder. Fakat fotoğraflar tam 24 saat sonrasını göstermekte, yani gelecekten gelmektedir.

Kulübe (Enter Nowhere)


Son dönemde Küp, Testere gibi filmlerde işlenen, bir araya gelen ve birbirini tanımayan insanların hayatta kalma mücadelesinin bir benzerini temel alan film tamamen genç bir oyuncu kadrosuyla kurulmuş.

Kapı (Die Tür)


7 yaşındaki kızının ölümünden kendini sorumlu tutan ve hayatının kontrolünü yitiren bir ressamın hayatı konu ediliyor.

Paralel Evren (Coherence)


Bir grup arkadaş akşam yemeği yemek için bir araya gelir. Yemeğin keyifli olacağı açıktır, çünkü o gece bir kuyruklu yıldız dünyanın epey yakınından geçecektir. Ancak bu olağan durum, geceye olağanüstü bir yön de verecektir. Yemek sırasında elektrik kesilir. Bu aksiliğin üzerine çevrelerine baktıklarında, gizemli bir evde ışıkların hala yandığını fark ederler. Bu fark edişleri tanık olacakları enteresan olayların da habercisidir. başlarının üzerinde süzülen insanları gördüklerinde dünyayı algılayış şekilleri, gerçekle hayal birbirine karışacaktır. Ve bu durum, ilişkilerinde bazı kırılmaları da beraberinde getirecektir.

Open Grave


Bir adam ceset dolu bir çukurda uyanır. Hiç birşey hatırlamıyordur. Kurtulduğunda karşısına çıkan yapabancılar ya onu kurtaracak ya da öldüreceklerdir.

Suç Zamanı (Los Cronocrienes)


Hector karısıyla yeni bir eve taşınmakta olan, kendi halinde bir adamdır. Birgün dürbünüyle etrafı incelerken ormanda çıplak yatan bir genç kız görür. Oraya gittiğinde suratında pembe bandaj olan bir adam ona arkadan saldırır. Ardından bir kovalamaca başlar. Bu kovalamacanın sonunda Hector onu bir saat geçmişe götürecek bir zaman makinesinin yanına gelir. Zaman makinesinden sorumlu adam Hector’a asla kendisiyle karşılaşmaması gerektiğini onun da zaman makinesine girmesi gerektiğini söyler ve işler sarpa sarar…

Time Trap


Time Trap, mağaraya girip kaybolan profesörlerini bulmaya çalışan bir grup öğrencinin hikayesini konu ediyor. Bir arkeoloji profesörü, araştırma yapmak için girdiği derin bir mağarada kaybolur. Hocalarından haber alamayan öğrenciler, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan profesörü bulmak için mağaraya gitmeye karar verir. Mağaraya girip hocalarını aramaya başlayan grup, buradan bambaşka bir dünya ile karşılaşır. Mağarada zaman yeryüzünden farklı işlemektedir ve burada geçirilen birkaç saniye dışarıda bir yıla denk gelmektedir. Mağarada hapsolduklarını fark eden öğrenciler, kendilerini içine düştükleri durumdan kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Şeytan Üçgeni (Triangle)


Jess arabasıyla giderken bir martıya çarparak büyük bir trafik kazası geçirir ama bu önemsiz gibi görünen kazanın hayatının gidişatını değiştirdiğinin farkında değildir. Arkadaşlarıyla bir yat gezisine çıkar; içten içe yolunda gitmeyen bir şey olduğunu düşünmektedir, ama ne olduğunu bilemez. Yatları fırtınaya yakalanınca Jess’in içindeki huzursuzluk da artar. Neyse ki, o ve arkadaşları civardan geçen bir gemiye binmeyi başarırlar. Ancak, Jess bu terk edilmiş gemide daha önce de bulunduğuna inanmaktadır. Sırayla tüm arkadaşları öldürülmeye başlar. Ve bu vahşetin sorumlusu asla tahmin edemeyeceği bir kişidir…