Cidden Kafalar Karışık Mı?

tarafından
41
Cidden Kafalar Karışık Mı?

Kafalar Karışık filmini nasıl bulduk gelin bakalım

Açıkçası konuşmak gerekirse bu film diğer youtuber filmlerine göre kat kat daha iyi olmuş.

Filmin Konusu

Kafalar Karışık, evlenebilmek için kız arkadaşının kayıp babasını bulmaya çalışan genç bir adam ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. Atakan’ın sevgilisi Buse ile mutlu bir birlikteliği vardır. Çift ilişkilerini evlilikle taçlandırmak ister. Zengin bir kadın olan Buse’nin dedesi ise bu evliliğe razı gelmez. Atakan ne yaparsın yapsın Buse’nin dedesini ikna edemez. Böyle olunca geriye tek çare Buse’nin yıllardır kayıp olan öz babasının bulmak kalır. Müstakbel kayınpederini bulmak için macera dolu bir yola koyulan Atakan’a bu serüvende yakın arkadaşları Fatih ve Bilal eşlik eder. Kafalar Karışık filminin başrollerinde sosyal medyada çektikleri videolarla adını duyuran Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Yücel Yolcu’nun oturduğu filmin kadrosunda Metin Akpınar, Cihan Ünal, Erkan Can, Güven Kıraç, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın, Ruhi Sarı, Erhan Yazıcıoğlu, Selahattin Taşdöğen ve Burak Tamdoğan gibi Türk sinema ve tiyatrosunun usta oyuncuları, Türk Pop Müziğinin dev isimleri Yıldız Tilbe ve Funda Arar, sosyal medya üzerinden yayınladığı müzik videoları ile dikkat çeken oyuncu ve şarkıcı Feride Hilal Akın ve sosyal medyanın ünlü YouTuberları da yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini ise “Mustang” filmi ile Oscar ödülüne aday gösterilen Ersin Gök üstleniyor.

Ön yargıya gerek yok gayet güzel olmuş

“Youtuberlardan film çıksa ne olcak hepsi çöp yaa” demeyin. Hayal Mi Gerçek Mi gibi hayatını anlatan bir film değil ciddi derecede güzel bir komedi filmi olmuş. Ben izlerken gayet eğlendim şurası kötü olmuş dediğim birkaç yer var ki onlarda fazla önemli değil.

Youtuber Filmi Değil Komedi Filmi

Youtuberların çıkardıkları filmlerde hep kendileri ön plandaydı ama bu filmde öyle değil zaten oyuncu kadrosuyla bile çok iyi işler çıkacağı belli olan filmi gönül rahatlığıyla ailenizle bile izleyebilirsiniz emin olun onlarda beğenir.
kafalar karışık

Filmde Küfür Yok Denilecek Seviyede

Artık komedi filmi deyince aklımıza hep bel altı espriler, küfürler vs. geliyor. Cumali Ceber, Recep İvedik vs. bunların başta gelen isimleri sayılır ama bu filmde 1 saat 30 dakikanın içinde sadece 2 tane küfür yakaladım buda küfürsüz de güldürebilir anlamına geliyor.
kafalar karışık oyuncular

Ürün Yerleştirme Çok Fazla

Olumlu eleştirilerden sonra şimdide olumsuz yanlarını söyleyelim. Filmde en sevmediğim özellikten biride “ürün yerleştirme”. Aşırı derecede fazla yani size sayayım Biskrem, Oneo, Ülker, Nescafe gibi markaların reklamlarını sıklıkla görüyoruz ve bunu sanki reklam filminde oynuyormuşlar gibi gözümüze sokuyorlar buda benim hiç hoşuma gitmedi.
kafalar karışık film incelemesi

Film hakkında söyleyeceklerim bu kadar gayet güzel bir film herkese öneriyorum.
öneriyoruz

  • 8.3/10
    Hikaye - 8.3/10
  • 7.5/10
    Oyunculuk - 7.5/10
  • 8.4/10
    Komedi - 8.4/10
8.1/10