IT 2 Film İncelemesi

tarafından
20
IT 2 Film İncelemesi
IT 2 Film Puanlaması

IT 2 Filmi için yapılan puanlama sistemidir. Herkese göre bu değerler ve eleştiriler farklılık gösterebilir buradakiler benim şahsi puanlamamdır.

 • Ortalama Puan
  8.2
 • Hikaye İlerleyişi
  6
 • Sürükleyicilik
  7.5
 • Korku / Gerilim
  9
 • Efektler
  9
 • Oyuncluk
  9.6

Eğer palyaçolara ilgi duymuyorsanız IT film serisi ile birlikte kafanızda iki şey oluşacak. Ya palyaçolardan korkmaya başlayacaksınız ya da palyaçoları daha çok seveceksiniz. Bu yazımızda vizyona giren IT 2 film incelemesini yapıyoruz. Bakalım film bizim için nasılmış.

Filmin Konusu

O Bölüm 2, seytan palyaçonun geri dönmesi ile yirmi yedi yıl sonra yeniden bir araya gelen Ezikler Kulübü üyelerinin hikayesini konu ediyor. Aldığı yenilginin üzerinden geçen yirmi yedi yılın ardından Pennywise, Derry kasabasına geri döner. Ezikler Kulübü’nün üyelerinin her biri bir yana savrulmuş, sadece Mike kasabada yaşamını sürdürmeye devam etmektedir. Mike, tıpkı yıllar önce olduğu gibi insanların ortadan kaybolmaya başlaması sonucu arkadaşlarını kasabaya çağırmaya karar verir. Pennywise’ın geri dönüşü sebebiyle, çocukken söz verdikleri gibi kasabaya geri dönen yetişkinler bir kez daha şeytani palyaço ile karşı karşıyadır. Ancak yıllar sonra bir araya gelen ekibin birbirlerini yeniden tanımaları da bir hayli zor olur. Artık evli bir adam olan Bill ve sevgilisinden şiddet gören Beverly başta olmak üzere, tanıştıklarından bambaşka hayatlar yaşayan eski arkadaşlar, bir kez daha el ele vermek zorunda kalır.

Stephen King‘in kitabından uyarlanan IT filmi ilk filminde yarattığı atmosfer ile izleyicileri kendine bağladı. İlk filmde gruptaki kişilerin ergenliklerini görüyorduk ve orada da yine korkunç palyaçomuz Pennywise ile savaşıyorlardı. Şimdi ise büyümüşler yani 27 yıl sonraki hallerini görüyoruz çünkü Pennywise 27 senede bir çıkan lanete sahip. 1989 yılında geçen ilk filmde çocuklar Pennywise’ı ortadan kaldırıyorlar ve bir söz veriyorlar eğer tekrar gelirse bizde geliriz diye. 27 Sene sonra Pennywise tekrar ortaya çıkıyor ve bu sefer yine birleşiyorlar.

Yaşadıkları Olayı Çoğusu Hatırlamıyor
it 2 oyuncular

27 sene sonra herkes büyümüş, hepsi güzel iş sahibi olmuşlar ve kasabadan ayrılmışlar ama aralarından sadece biri orada kaldı: Mike. Mike o kasabadan küçüklüğünden beri hiç ayrılmıyor ve Pennywise gizemini çözmeye çalışıyor. Pennywise 27 yıl sonra tekrar kasabaya geldiğinde Mike bunu farkediyor ve diğerlerini arayıp haber veriyor ama hiçbirinin bundan haberi olmuyor buluştuklarında öğreniyorlar. Hayatlarında asla unutamayacak bir olayı Mike hariç hepsi unutuyor bu olay bana biraz saçma geldi yani öyle bir olay yaşadıktan sonra unutma ihtimalin yok.

Korku ve Gerilim Konusunda İyiydi
it 2

Film zaten korku üzerine yapılmış bir film ve bu konuda gayet başarılı olmuştu hem o gerilimi yaşıyoruz hemde korkuyu. Scare Cam olayı biraz fazla olmuş olmasına rağmen yine de hoşuma gitti bu konuda başka bir şey söylenmez izlediğinizde güzel olduğunu anlarsınız.

Beverly’nin Herkesin Ölümünü Görmesi
it 2 inceleme

Filmde Beverly buluştuktan sonra bir şeyi açıklıyor ve herkesin ölümünün nasıl olduğunu gördüğünü söylüyor. İlk filmde Pennywise yakaldığında Beverly Ölüm Işıklarını görüyor ve gruptaki herkesin nasıl öldüğüne şahit oluyor. Burada saçma bir şey var. Beverly ne yaparsanız yapın ölümünüzü gördüm herkesin ölümü Stanley gibi olacak diyor yani ne zaman, nasıl öleceğini biliyor ve bu değiştirilemez bir şey olması gerekiyor ama maalesef filmde öyle olmuyor. Beverly açıkladıktan sonra kimse umursamıyor Pennywise’ın peşine düşmeye devam ediyorlar. Bu olay bana saçma geldi böyle olmaması gerekiyordu bana kalırsa.

Efektler ve Pennywise Oyunculuğu Çok İyiydi
o 2

Filmde kullanılan efektler birbirinden muhteşemdi ve Pennywise’ı canlandıran Bill Skarsgard muhteşem oynadı. Diğer oyuncular tabi birbirinden güzel oyunculuklar sergilediler hepsi Hollywood oyuncuları sonuçta ama Bill Skarsgard’ın oyunculuğu beni daha çok cezbetti.

IT 2 incelemesi bu kadar. Filmde her ne kadar saçma sahneler, olaylar olmuş olsa da oldukça güzel bir filmdi. Herkesin izlemesini öneriyorum.

öneriyoruz